Wsparcie

Nasze Stowarzyszenie możesz wspierać na kilka sposobów, m.in. poprzez zostanie wolontariuszem lub darczyńcą. Poniżej znajdziesz informacje szczegółowe.

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

Przykładowe działania, w których możesz się zaangażować m.in.:

 • Grafika komputerowa, opracowywanie i skład broszur i ulotek
 • Wsparcie w działaniach fundraisingowych
 • Współprowadzenie funpage’u projektu w mediach społecznościowych 
 • Pisanie tekstów na stronę internetową  w obszarach tematycznych takich jak: edukacja obywatelska, ekologia, zmiany klimatu itd.
 • Włączenie się w pisanie wniosków o dofinansowanie
 • Pomoc przy organizacji spotkań, szkoleń, warsztatów i konferencji,
 • pomoc w przygotowaniu i realizacji przedsięwzięć, kampanii społecznych.

Co oferujemy?

 • zdobycie doświadczenia w rozwijającej się organizacji pozarządowej,
 • udział w szkoleniach, projektach realizowanych przez nasze Stowarzyszenie,
 • możliwość elastycznego czasu wolontariatu – do indywidualnego ustalenia,
 • możliwość pracy zdalnej,
 • zaświadczenie potwierdzające odbycie wolontariatu.

Zakres zadań dopasujemy do Twoich oczekiwań i możliwości. 

Zgłoś się na wolontariat
Zgłoś się na wolontariat
Jeśli interesujesz się sektorem organizacji pozarządowych,  chcesz poznać specyfikę działalności społecznej,  zapraszamy do Nas 🙂

  ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ

  Darowizna na działalność statutową Stowarzyszenia
  Darowizna na działalność statutową Stowarzyszenia
  Pamiętaj, że dokonanie wpłaty na rzecz Stowarzyszenia Wspólnota Bona Fide pozwala na skorzystanie z „ulgi za darowizny” przy rozliczaniu PIT.

  Abyśmy mogli regularnie i kompleksowo realizować cele statutowe i rozwijać działalność Stowarzyszenia potrzebujemy Waszego wsparcia.

  Dowolnych wpłat na konto Stowarzyszenia można również dokonywać tradycyjnym przelewem, wpisując w tytule płatności „Darowizna na działalność statutową Stowarzyszenia”. 

  Dane do przelewu ( konto bankowe Santander S.A.):

  20 1090 1476 0000 0001 3299 1394

  STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA BONA FIDE
  UL. ŚCIEGIENNEGO 134
  60-304 POZNAŃ

   

  Zapisy ustawy o podatku od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt. 9), ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt. 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego (od 01.01.2004 r.) określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na cele zawierające się w sferze zadań publicznych (określone w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie), organizacjom, (m.in. stowarzyszeniom i fundacjom) o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 tej ustawy, prowadzącym działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych.

  DAROWIZNY OD OSÓB FIZYCZNYCH – Wystarczy, że do formularza PIT-37, PIT-36 lub PIT-28 dodasz załącznik PIT/O i wypełnisz odpowiednie rubryki. Przekazana kwota darowizny obniży Twój dochód, a tym samym zmniejszy podatek. Od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu.

  DAROWIZNY OD OSÓB PRAWNYCH – Od podstawy opodatkowania osoba prawna może odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu.

  Jeśli zależy Ci, abyśmy wysłali potwierdzenie do celów rozliczenia PIT, prosimy o wiadomość na maila:  biuro@swbf.org.pl

  Skip to content